חיפוש

מתי צריך להתחיל בהליך פתיחת תיק גירושין?

גירושין מהווים ציון דרך משמעותי המסמל את סיום הנישואין, ועבור רבים – תחילתו של פרק חדש בחיים. מעבר לתהליך הריגשי שאנו עוברים במהלך פירוק מוסד הנישואין, מדובר גם בהליך טכני משפטי מורכב, שאותו צריך לדעת לתזמן בצורה נכונה ומדויקת ככל האפשר.

בין אם אתם בשלב המחשבה על גירושין ובין אם כבר נלקחה ההחלטה הסופית, במאמר הבא תוכלו למצוא מידע נוסף בנושא. מתי צריך להתחיל בהליך פתיחת תיק גירושין? כל המידע במאמר שלפניכם!

 

הם הגורמים העיקריים שיביאו להחלטה על גירושין?

"ההחלטה על פתיחת הליך גירושין לרוב מושפעת מהידרדרות משמעותית בתקשורת בין בני זוג, הבדלים בלתי ניתנים לגישור, בגידה, סכסוכים כספיים או התעללות במשפחה" מסבירה עו"ד הלנה שמחי.
מתוך הלקוחות שמגיעים לטובת פתיחת תיק גירושין עם עורכת הדין הלנה שמחי, רבים מעוניינים קודם כל להתייעץ לגבי התזמון הנכון לעשות זאת.

 

מהם הסימנים שיכולים להעיד על כך שהגיע הזמן לפתיחת הליך גירושין?

התמוטטות בלתי הפיכה של הנישואים

ייתכן שאתם עוברים "מסכת ייסורים" כבר זמן מה, ונסיונות לפיוס פשוט לא מצליחים לגשר על הפערים ביניכם. אם אתם מבינים שזה לא מתקדם לשום מקום ואין עתיד חיובי באופק – מומלץ להמשיך להליך גירושין שישחרר אתכם מהמצב שאינו נעים לשני הצדדים.

חששות בטיחות

במקרים של אלימות במשפחה, התעללות או איומים על ביטחון אחד הצדדים, חיוני להתחיל תהליך גירושין ופנייה להגנה משפטית, וההמלצה לעשות זאת כמה שיותר מהר לפני שתתרחש הידרדרות נוספת במצב.

עצמאות פיננסית

לא כולם מדברים על כך, אבל אחד התנאים לתחילת הליך גירושין הוא עצמאות פיננסית. גירושין מהווים תקופה לא פשוטה גם בפן הכלכלי, וחשוב לאבטח את עצמנו כדי לצלוח את התקופה הזו בצורה טובה.
כמובן שבמקרים קיצוניים העניין הכלכלי נדחק הצידה, למשל במצבים של אלימות במשפחה שדורשים טיפול מיידי.

מוכנות רגשית

תקופת הגירושין מביאה עמה המון אתגרים רגשיים, ולעתים מדובר בשינוי משמעותי של הרגלים וסביבה שבה התרגלנו לחיות שנים רבות. כשיש ילדים ובני משפחה נוספים המעורבים בסיטואציה – האתגרים הם אף גדולים יותר. ההמלצה היא לפתוח בהליך גירושין לאחר שעברנו את המסע הרגשי שהכין אותנו אליהם, ולא כשאנו עדיין בתקופת ההלם הראשוני.

שיקולים לוגיסטיים

לפני פתיחת הליך גירושין, קחו בחשבון גורמים כגון הסדרי מגורים, הסדרי משמורת ילדים ותמיכה כלכלית. תכנון לוגיסטי נכון הוא חשוב מאין כמותו כשאנו עומדים לפני תקופה מלאה בשינויים כמו תקופת הגירושין.

 

פתיחת הליך גירושין דרך הרבנות

השלב הראשוני לאחר שהחלטנו סופית על גירושין, הוא כמובן הגשת הבקשה ברבנות (וכאן אנו מדברים על זוגות נשואים בישראל וגם על זוגות שנישאו בנישואים אזרחיים מחוץ לישראל). כדי לבצע את הגירושין בהסכמת שני הצדדים – יש להגיע לרבנות עם הסכם שאושר ע"י בית המשפט לענייני משפחה, או לחילופין להגיש הסכם לאישור ע"י הרבנות. הסכם גירושין צריך להיערך ע"י עו"ד גירושין מוסמך ובקיא בדיני משפחה.

 

מה הופך את הליך הגירושין לכה מורכב?

דרישות משפטיות

הדרישות המשפטיות בישראל הן מורכבות, ודורשות התמצאות בתחום דיני המשפחה. עו"ד מקצועי יוכל ללוות אתכם מבחינת המסמכים הדרושים, התזמון הנכון להגשתם, ונושאים נוספים שיוכלו לקצר עבורכם את ההליך ולסייע לכם להגיע לתוצאות הרצויות ביותר.

שיקולים פיננסיים

חלוקת נכסי נישואין, חישוב מזונות ילדים או מזונות בני זוג, והתייחסות לנושאים פיננסיים כגון חובות, השלכות מס וחשבונות פרישה דורשים הבנה מעמיקה של עניינים פיננסיים, וזו סיבה נוספת לבחירה בעו"ד גירושין מנוסה ומיומן.

אפקט רגשי

גירושין הם לפני הכל מסע רגשי מסובך ומורכב מאוד עבור שני הצדדים, והם יכולים לעורר מגוון של רגשות לאורך הדרך, ביניהם עצב, כעס, אבל ועוד. תמיכה והכוונה של עורך דין גירושין מנוסה, יכולה לעזור לנו להתנהל בצורה נכונה למרות נוכחות ההשפעות הרגשיות ברקע.

הסדרי משמורת ילדים

פתרון בעיות משמורת ותמיכה בילדים בתיק גירושין מצריך שיקול דעת מחושב של טובת הילדים, תוכניות הורות, לוחות זמנים לביקורים ואחריות כלכלית. עורך דין גירושין יכול לעזור לכם לנווט בעניינים רגישים אלו ולטעון להסדר משמורת שישים את טובת ילדיכם בחזית השיקולים.

 

בחירת עורך דין גירושין

בחירת עורך הדין המתאים ללות אתכם בהליך הגירושין היא משמעותית, ולמעשה היא תשפיע על האופן שבו תצלחו את התקופה, התוצאות המשפטיות שתשיגו והיחסים שלכם עם בני משפחתכם.

כיצד נבחר עו"ד גירושין בצורה נכונה? הנה כמה נקודות חשובות:

ניסיון ומומחיות: חפשו עורך דין גירושין בעל ניסיון בטיפול בתיקי גירושין דומים לשלכם, ובררו לגבי הצלחתו בתיקים כאלו. עורך דין עם רקורד מוצק יכול להעניק לכם ראש שקט, ולאפשר לכם להתנהל תוך ידיעה שהתיק שלכם בידיים טובות.

תקשורת ויחסי אנוש: מעבר לרמה המקצועית של עורך הדין, יש חשיבות מכרעת גם לחיבור האישי שלכם אליו. חיוני לבחור בעו"ד שיש לכם תקשורת טובה עמו, וכזה שאתם יכולים לשטוח בפניו את כל רגשותיכם וציפיותיכם מההליך המשפטי.

מבנה שכר הטרחה: הקפידו לברר לגבי מבנה שכר הטרחה של עורך הדין, כולל תעריפים לפי שעה, שכר טרחה ומדיניות חיוב. בררו שאין עלויות נוספות או הוצאות פוטנציאליות שאתם לא מודעים להן, כדי למנוע הפתעות מיותרות בהמשך.

הימנעו מעבודה עם עורכי דין שאינם מציגים שקיפות מוחלטת בנוגע לשכרם.

גישור ויישוב סכסוכים: מומלץ להעדיף עורכי דין המחזיקים גם במיומנות של גישור ויישוב סכסוכים, מכיוון שיש לכך ערך גבוה בעת טיפול בתיקי גירושין.
אם בעבר רוב תיקי הגירושין היו מתכנסים למאבקים ממושכים בבתי המשפט, היום הגישה האלטרנטיבית היא גישור – המעניק תוצאות רצויות יותר לשני הצדדים, וכמובן לילדים במידה וישנם.

 

נייר קרוע עם טבעת זוגית

אולי תאהבו גם את

קצבת ילד נכה
קצבת ילד נכה

בקרוב קצבת ילד נכה תישא ב-5 רמות זכאות. התוספת שתיכנס לתוקף תעניק להורים לילדים נכים אפשרות לצאת לעבודה ולהמשיך להתפרנס בכבוד. מדובר על תוספת לקצבת

קראו עוד »
איש צבא
הכל על מילואים

שירות המילואים בצה"ל הוא חוויה שישראלים רבים חווים ובמהלכה נזכרים בשירות הצבאי שלהם מי בערגה ומי בסבל. כל משרת מילואים צריך לדעת מה הזכויות והחובות

קראו עוד »