חיפוש

כמה עולה טבעת נישואין והאם היא שווה כמו טבעת אירוסין

עם ההכנות השונות לטקס הנישואין ולמסיבת החתונה, יש למנות בראש וראשונה את רכישת טבעת האירוסים, ובשלב הבא את טבעת הנישואין. שתי הטבעות כאמור נרכשות באופן מסורתי על ידי הבעל לעתיד, אבל יש הבדל עצום בין השתיים. טבעת אירוסים יכולה להירכש בנפרד, או כחלק מערכה הכולל שרשראות יהלומים ותכשיטים נוספים. מה ההבדל בין שתי הטבעות הללו? מדוע דווקא טבעת אירוסין עשויה להיות מעניינת ומורכבת יותר מאשר טבעת הנישואין? כמה עולה טבעת נישואין והאם היא שווה כמו טבעת אירוסין.

 

ההבדל בין טבעת אירוסין וטבעת נישואין

על פי ההלכה היהודית ועל פי קביעת רבנים וחכמים, ישנה קביעה ברורה באשר לאופי ולמראה של טבעת הנישואין. רבנים קבעו זה מכבר כי טבעת נישואין חייבת להיות בעלת מראה אחיד, ואסור בתכלית להצמיד אליה יהלום, זרקון או כל קישוט אחר כנהוג בדרך כלל בטבעות המוגשות כמתנה לנשים. הסיבה לכך, היא שטבעת הנישואין חייבת להיות מוערכת בצורה הולמת על ידי הכלה. נכון הוא שבזמן החופה שואל הרב את העדים באשר לערך הטבעת. אם העדים מאשרים ששווי הטבעת הוא לפחות פרוטה, שבתרגום לשקלים חדשים מדובר בכ 10 אגורות, אז  הטבעת היא חוקית. יחד עם זאת, טבעת שאינה חלקה ואיננה עשויה מחומר אחיד, כלומר כסף, זהב או אפילו פלטינום, יהיה קשה מאוד על הכלה לעמוד על ערכה האמיתי. מהסיבה הזאת, אסור להצמיד לטבעת כל דבר אחר שלא ניתן להעריך את המחיר שלו בצורה קרובה למציאות.

בגלל שעל טבעת האירוסין אין מגבלה מהסוג המתואר לעיל, הרי שהבעל העתידי יכול לקנות לאשתו כל טבעת שאותה יוצא. עם השנים מי שטרח המנהג להביא לכלה המיועדת, דווקא בטקס האירוסין, עשויה לקבל הכלה טבעת שערכה גדול הרבה יותר מערכה של טבעת הנישואין. תקופה קצרה לאחר מכן מקדש בעזרתה החתן את אשתו העתידית.

 

טבעת נישואין וכמה היא עולה

המחיר של טבעת נישואין הוא בדרך כלל פונקציה של שילוב בין כמה דברים: הדבר הראשון –  החומר שממנו עשויה הטבעת. ככל שהחומר יקר יותר, כך בעצם תהיה הטבעת יקרה יותר. בנוסף, יש משמעות לריכוז החומר בזהב נבדל ריכוז הזהב בקרת וכחול שהכרת הוא גבוה יותר, כך הטבעת עלולה להיות יקרה מאוד. בנוסף לשני הפרמטרים כאמור לעיל, יש גם לכמות החומר, לומר למשק החום ולא רק הניקיון שלו. גם כאן, המחיר תלוי בהחלט במשקל. בנוסף לאמור לעיל, יש משמעות גם לזהותו של מעצב הטבעת. אם לבעל מקצוע מוכר וידוע המעצב טבעות יוקרתיות, הדבר בהחלט עשוי להוסיף על ערכה של הטבעת, גם אם המראה והמשקל שלה שגרתיים לחלוטין. מכל האמור לעיל קביעה הבחורה היחידה היא, שלא ניתן להעריך את מחירה של טבעת נישואין, המחיר של טבעות מהסוג הזה יכול להתחיל בכמה מאות שקלים ולהסתיים באלפי שקלים ואף מעבר לזה. טבעת אירוסין, לעומת זאת, עשויה להיות יקרה יותר. זאת, בעקבות העובדה שאין מגבלה הלכתית על המראה ועל המרקם של הטבעת.

אולי תאהבו גם את